چاپ دیجیتال چیست؟چاپ دیجیتال از جمله روش های چاپی نوین می باشد که با با ورود خود به صنعت چاپ همه چیز را دگرگون ساخت کیفیت در این نوع چاپ بسیار بالاست و پس از ظهور چاپ دیجیتال ، چاپ افست دیگر کارایی خود را مثل گذشته از دست داد .

چاپ دیجیتال

از جمله بزرگترین مزایای چاپ دیجیتال می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

۱)در چاپ دیجیتال نیازی به اتمام صد درصد کار و مشاهده نتیجه خروجی نمی باشد.
۲)در این نوع چاپ الزامی به تیراژ بالا وجود ندارد .
۳)و از همه مهم تر اینکه در این نوع چاپ نیازی به سپری شدن مدت زمان زیاد وجود ندارد.

در این نوع چاپ پس از چاپ شدن یک برگه از نمونه چاپی خود به راحتی می توان ان را ویرایش نمود و پس از ان مجددا در هر تعدادی که مد نظر باشد می توان عملیات چاپ را اغاز نمود ، در واقع همانطور که بیان شد نیازی به چاپ در تیراژ خاص وجود ندارد ، جالب ترین نکته در این قسمت اینکه تمام موارد ذکر شده در کمتر از دو ساعت انجام پذیر می باشد .
به طور خلاصه چاپ دیجیتال ، جدید ترین چاپ با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن است .
در چاپ دیجیتال ابتدا طراحی انجام می شود و پس از ان تنها دو ساعت لازم است تا عملیات چاپ یک نمونه چاپی به همراه ویرایش و چاپ تعداد نسخه های مد نظر انجام شود .
ابعادی که در چاپ دیجیتال عملیات چاپ متناسب با ان سایز انجام می شود عبارتند از :
A4,A3,A5,SRA3
که جهت چاپ در ابعاد بزرگتر می توانید از چاپ پلات که می تواند در ابعاد پوستر،بنر و یا هر متناسب با هر ابعادی باشد استفاده نمایید که این نوع چاپ چاپی با عرض بالا می باشد.
در این قسمت از جمله مهم ترین موارد در نظر گرفتن هزینه چاپ می باشد که این هزینه متناسب با جنس کاغذ که می تواند از جنس ساده و یا جنس های فانتزی از جمله گلاسه،کتان،کرافت،فابریانو،صدفی،تحریر،عروسکی،لیبل های چسبدار و … باشد در نظر گرفته می شود .
همانطور که بیان شد از جمله بزرگترین مزیت ها در این نوع چاپ ، امکان چاپ در کمترین زمان ممکن و نیز چاپ در هر تعداد تیراژ می باشد که از جمله علت های سرعت در چاپ دیجیتال می توان به عدم نیاز به صفحه و یا پیش نیازی جهت چاپ می باشد به گونه ای که فایل طراحی شده وارد سیستم می شود و پس از ان عملیات چاپ اغاز می شود و در کمترین زمان ممکن می توانید فایل چاپی خود را روی جنس مورد نظر خود تحویل نمایید، و به علت اینکه از صفحه و یا پیش نیازی جهت چاپ استفاده نمیگردد بنابراین در تیراژ پایین هزینه برای سفارش دهنده بسیار مناسب می باشد و رفع ایرادات وارده به طراحی به راحتی قابل ویرایش می باشد .
چاپ دیجیتال چگونه انجام می شود ؟
چاپگرهای دیجیتال دقیقا مشابه چاپگرهای خانگی می باشند با این تفاوت که ابعاد در این نوع چاپگر ها بسیار بزرگتر می باشد و در این نوع چاپ نیازی به ورود صفحه ای و یا پیش نیازی در پیش از چاپ وجود ندارد و تنها قرار گیری فایل طراحی شده کافی می باشد بدین صورت که پس از قرار گیری فایل چاپی در چاپگر فایل مورد نظر چاپ شده و پس از ان طراحی چاپ میشود.
از چاپ دیجیتال در چه مواقعی استفاده می گردد؟
از چاپ دیجیتال در هر پروژه ای می توان استفاده نمود به گونه ای که در این نوع چاپ در چاپ بنر،پوستر،کاتالوگ،کارت ویزیت،لیبل و … می توان استفاده نمود .
از چه کاغذی جهت چاپ می توان استفاده نمود؟
بسته به نوع طرح و کاربرد کاغذ مورد استفاده و نیز بسته به سلیقه مشتری کاغذ مورد نظر می تواند متفاوت باشد که از جمله طراحی های تیره انجام می شوند می بایست بر روی سلفون مات چاپ شوند نا جذابیت بیشتری را برای بیننده فراهم نمایند و یا کارت ویزیت شرکت های اداری و رسمی و یا سازمان ها و ارگان ها هیچ گاه نباید از جنس فانتزی انتخاب گردند ، در صورت نیاز به چاپ دیجیتال می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود و بهره مندی از نظرات کارشناسی بلوط چاپ نسبت به انتخاب چاپ خود تصمیم گیری نهایی را لحاظ نمایید .
در چه صورتی می توان از چاپ افست و در چه صورتی می توان از چاپ بنر دیجیتال استفاده نمود ؟
تنها در صورتیکه تیراژ بالایی در حدود ۱۰۰۰ به بالا دارید می بایست از چاپ افست استفاده نمایید در غیر اینصورت در تیراژ حدود ۱۰۰ تا کمتر از ۱۰۰۰ از چاپ دیجیتال استفاده نمایید و از جمله علت های اصلی ان عدم نیاز به ساخت صفحه می باشد که پر چاپ دیجیتال از هیچ صفحه ای استفاده نمیشود و همانطور که قبلا گفته شد تنها طرح وارد چاپگر شده و عمل چاپ انجام میگیرد بنابراین در چاپ افست با توجه به ساخت صفحه که پیش از عمل چاپ می بایست انجام گیرد هزینه چاپ در تیراژ بالا مقرون به صرفه تر می باشد .
بلوط چاپ با در دست داشتن بیشترین ماشین الات چاپ و تنوع در انتخاب کاغذهای مختلف مفتخر به داشتن بیشترین میزان رضایتمندی از سوی شما مشتریان محترم می باشد .

از جمله مزیت های چاپ دیجیتال می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

۱)سرعت چاپ در چاپ دیجیتال به گونه ای سریع می باشد که این نوع از چاپ را به چاپ فوری تبدیل نموده.
۲) در صورتیکه اولین تکه خروجی از دستگاه خارج شود می توان چاپ نهایی را مشاهده نمود.
۳)امکان چاپ حتی در یک برگه به تنهایی.
۴)در این نوع چاپ نیازی به وجود زینک وجود ندارد .
۵)در تیراژ کم بسیار مقرون به صرفه می باشد.
۶)پیش از چاپ نهایی می توان طرح را در هر کاغذی که تمایل داشتید چاپ نمایید تا کیفیت جوهر ها و طرح را مشاهده نمایید.

از این چاپ تنها در زمانی که تیراژ کم باشد می توان استفاده نمود و در صورتیکه تیراژ بالا باشد مقرون به صرفه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *