فلکسی برجسته

تابلو فلکسی برجسته : تا بدین جای کار هر کجا که در خصوص تابلوهای فلکسی فیس سخنی به میان آمده است ، عموماً باکس هایی منتظم از قبیل مربع ، مستطیل یا دایره هایی مد نظر بوده است که با تولید در ابعاد مورد نظر کارفرما ، رشته هایی از لامپ های مهتابی یا LED را در خود جای داده و بنر فوقانی خود را روشن کرده است .

 

تابلو فلکس برجسته چیست ؟

چنانچه منظور از تابلو فلکسی برجسته هر پدیده ای باشد که اندکی از سطح تکیه گاهش بیرون زده و روکار حساب می شود ، این تابلوها نیز برجسته اند . این در حالیست که اگر همین تابلو اندکی در سطحی عمودی فرو رفته یا لایه ای هم تراز آن شود ، آنگاه توکار و غیر برجسته حساب می شود ؛ لذا این معیار شاخص مناسبی برای تمییز تابلو فلکسی برجسته از موارد غیر آن نیست .

اما از منظری دیگر می توان تابلو فلکسی برجسته را نوعی خروجی چاپ بنر بدانیم که جعبه نورانی آن به نحوی خاص و گاه غیر متعارف طراحی شده است . به عنوان مثال چنانچه فردی بخواهد از حرف انگلیسی ” a ” یک تابلوی فلکسی بسازد ، می تواند علاوه بر اینکه از روش فوق الذکر استفاده کند ، عیناً همان حالت حرف ” a ” را با ورق های فلزی به صورت عمیق ساخته و سپس بنر برش خورده و هم شکل با آن را به عنوان سرپوش این لایت باکس استفاده کند .

مزایای استفاده از این نوع فلکسی

اگرچه ساخت چنین محصولاتی به دلیل دشواری های تغییر شکل ورق های فلزی یا نصب چشمه های نور در قسمت هایی که دسترسی به آن ها سخت است برای تابلوساز سخت تر بوده و به تناسب کارفرما نیز هزینه بیشتری را برای طراحی و ساخت آن متحمل می شود اما می توان مزایا و فواید ذیل را برای این روش برشمرد :
• استفاده بهینه از محل نصب محدود و مناسب برای دیوارهای کوچک
• زیبایی دوچندان در مقایسه با روش ساده و استاندارد ساخت
• نمایش بهتر مفاهیم به دلیل تمرکز نور در راستای جعبه فلکسی (به ویژه از راه دور)
• خلق طرحی اختصاصی و غیر کلیشه ای
• مصرف کمتر برق به دلیل استفاده هدفمند رشته های ال ای دی

ناگفته نماند که به دلیل منحصر بفرد بودن طراحی این محصولات در برخی موارد نمی توان بنری با برش دیگر را جایگزین بنر نمایش داده شده کرد و نهایتاً می توان در همان ابعاد و مشخصات ، بنر دیگری با رنگ و نقشی جدید گذاشت .

 

فلکسی برجسته چگونه چاپ می شود ؟

با صرف نظر از ساختار فیزیکی و چارچوب فلزی تابلو فلکسی برجسته باید گفت که شیوه چاپ فلکس یا چاپ بنر آن تفاوت چندانی با بنرهای معمولی ندارد . در حالت های عادی با فرض اینکه تصویر مورد نظر مشتری کادری مستطیلی شکل است ، همه فضای آن از زیر نازل های پاشش رنگ عبور کرده و این قسمت ها الوان گوناگون را به خود می گیرند ، این در حالیست که در بنرهای مخصوص تابلو فلکسی برجسته تنها بخش هایی که روی تابلو نشسته رنگ آمیزی شده و نهایتاً این محصول توسط اپراتور چاپ یا تابلوساز با حفظ حاشیه استاندارد (که در روند نصب روی تابلو از دیدگان مخفی می شود) جدا می شود .

تا بدین جای کار که ده ها یادداشت در خصوص تابلوهای فلکسی و چاپ مربوط به آن را داشته ایم ، می توان گفت که روش پیش روی یکی از زیباترین خروجی های کار را به همراه داشته که استفاده از آن در شیک ترین مراکز خرید ، رستوران ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، نمایندگی کمپانی های بزرگ و شرکت های سرشناس گواهی بر این اعاست .

 

جلوه منحصر به فرد این محصولات 

با صرف نظر از عدد ، حروف یا کلماتی با این روش ساخته می شوند (که مشقت این کار در زبانی فارسی با رسم الخطی به هم چسبیده سخت تر است) ، امکان تولید لوگوی برجسته و نورانی یک مجموعه و نصب آن روی دیوار یکی دیگر از فواید استفاده از این روش است . در جایی که کلمات قدرت ادای حق مطلبی را نداشته و یا به دلیل کمبود فضا نمی توانند در جای مناسبی بنشینند ، این لوگو ، آرم و نشان های تجاریست که می تواند توجه مخاطبین را ربوده و بدین ترتیب به یادآوری نام مجموعه مذکور بپردازد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *