بنر انتخاباتی


بنر انتخاباتی : بی تردید یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی هر کشور که به طرق مختلف در آینده آن تأثیرگذار است، انتخاباتیست که در سطوح مختلف انجام شده و منجر به انتخاب نمایندگانی از میان مردم می‌شود؛ خواه این فرد نماینده یک محله برای حضور در شورای شهر باشد و خواه نماینده اکثریت مردم کشور برای جلوس بر صندلی ریاست جمهوری!


با توجه به اینکه در این ۴ دهه اخیر قریب به ۴۰ انتخابات رسمی سطح کلان در ایران برگزار شده است (به طور میانگین تقریباً سالی یکی) می‌توان ادعا کرد که یکی از کاربردهای موسمی بنرها، معرفی کاندیدای مختلف می‌باشد .
با توجه به اینکه هم اکنون (خرداد ۱۴۰۰) در بحبوبه انتخابات بوده و برخی شهرها در کنار انتخاب رئیس جمهور منتخب خود در پی انتخاب فردی برای اضافه شدن به مجلس شورای اسلامی یا خبرگان (میان دوره) هستند، بدیهیست که بازار نصب این نگاره‌ها در سطح همه شهرهای ایران داغ بوده و کاندیدها بدین واسطه نام و چهره خود را بر سر زبان عموم مردم می‌اندازند .


از آنجایی که چاپ بنر تخصص مجموعه بلوط چاپ می‌باشد، تصمیم گرفتیم تا در این یادداشت به بررسی ویژگی‌های این محصولات پرداخته و راهکارهای مناسبی را پیش پای ستادهای انتخاباتی این افراد بگذاریم ؛ پس چنانچه به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه علاقمندید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید :

یک بنر انتخاباتی دارای چه ویژگی‌هاییست؟

بنرهای تبلیغاتی باید توانایی تحریک مخاطبین به رأی دادن به نامزد مورد نظر را در یک نگاه داشته باشند . به همین دلیل بزرگ بودن، داشتن یک طراحی چشم‌نواز، استفاده از رنگ‌های جذاب (که در موارد متعددی همان رنگ کمپین کاندیدا می‌باشد)، استفاده از عناصر و فاکتورهای مرتبط با عنوانی که رأی گیری در خصوص آن انجام می‌شود و … در ساختار این محصولات الزامیست .


در همین راستا استفاده از عکس کاندیدا که معمولاً تصویری از ظاهر آراسته و انرژی مثبت فرد می‌باشد، نام و مشخصات وی، کد نمایندگی، راه‌های ارتباطی نظیر کانال تلگرامی یا پیج اینستاگرام و همچنین آدرس وبسایت ، رزومه ، ذکر تحصیلات ، میزان تجربه مرتبط و شرح حالی مختصر از او برای افرادی که با وی آشنایی زیادی ندارند، برنامه، چشم انداز و اهداف و نهایتاً شعار تبلیغاتی از مهمترین محتویات این محصولات بوده که تقریباً در هر بنر انتخاباتی دیده می‌شوند .


با وجود اینکه در سطوح بالا (مثلاً ریاست جمهوری) هر کاندیدا دارای تیمی تبلیغاتی به منظور طرح شعارها، طراحی پوسترها، نگارش متون سخنرانی و … می‌باشد، اما در مواردی که فردی قصد چاپ شخصی و در تیراژ کم این محصولات را برای خود داشته باشد (مثلاً برای تک ستاد خود در شورای شهر) مجموعه‌‌ای نظیر چاپ بلوط در کنار آنان بوده و قادر است تا طراحی لایه‌باز این نگاره‌ها و همچنین چاپ آن‌ها را در ابعاد مختلف انجام دهد .

چرا یک کاندیدا به چاپ بنرهای انتخاباتی نیاز دارند؟


یکی از ویژگی‌های جالب انتخابات ۴ ساله، امکان بررسی و مقایسه روش‌های تبلیغ در دوره‌های گوناگون می‌باشد . به عنوان مثال امروزه بازار حضور در اپلیکیشنی نظیر کلاب هاوس داغ بوده، در حالی که چهار سال پیش این وظیفه بر عهده تلگرام – اینستاگرام یا پیش از آن بر عهده فیسبوک بوده است ! این در حالیست که پلتفرم‌های وطنی به راحتی هر مدیایی در خصوص افراد مورد نظر را در اختیارمان قرار داده و فاصله ما با رزومه افراد مختلف (به ویژه در سطوح کلان) تنها چند کلیک می‌باشد .


با عنایت به همه این مطالب ، استفاده از یک بنر سبب می‌شود تا برای مدت مشخصی (مثلاً سه هفته تبلیغات) همواره در مقابل دیدگاه افراد مختلف حاضر باشیم، بتوانیم روزانه پیام خود را به هزاران رهگذر انتقال دهیم و از همه مهمتر با هزینه‌ای به نسبت کمتر از سایر روش‌ها، نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازیم .

بنر خود را کجا چاپ کنیم ؟


تجربه نشان داده است که هیچکس نمی‌تواند از تائید صلاحیتش اطمینان داشته باشد، در نتیجه ریسک انجام تبلیغاتی اینچنینی و صرف هزینه برای آن زیاد است . این در حالیست که در این کارزار اتلاف وقت می‌تواند به شکست منجر شود! در نتیجه یافتن مراکزی که بتوانند سفارش ما را با سرعت و کیفیت زیاد و همچنین هزینه‌ای مقرون بصرفه چاپ کنند بسیار مهم است .


در همین رابطه مجموعه پیش روی با داشتن پیشرفته‌ترین پرینترهای لارج فرمت آماده است تا بنرهای درخواستی شما حتی با عرض ۳ متر را نیز در اسرع وقت به چاپ برساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.